Wiele produktów, które kupujemy w sklepie ma w swoim składzie cukier. Niegdyś sądzono, że słodzone potrawy są zdrowe, ale dziś wiemy, że cukier w nadmiarze szkodzi. Mnóstwo osób chce odżywiać się w racjonalny sposób. Własny jogurt, chleb czy domowe wędliny są nie tylko smaczne, ale i korzystne dla zdrowia.
Aby zrobić domowy jogurt potrzebujemy specjalnej maszyny do wyrobu jogurtów. Jogurtownica jest urządzeniem dzięki, któremu powstanie pyszny produkt. Taki sprzęt nabędziemy w sklepie z elektroniką i AGD lub zamówimy przez internet. Zanim dokonamy zakupu, musimy dowiedzieć się w jaki sposób zrobić własny jogurt. Może się okazać, że przyrządzanie jogurtu jest zbyt pracochłonne. Wówczas nowa jogurtownica będzie się tylko kurzyła, zajmując miejsce w kuchni.

Domowy jogurt jest dobry dla dzieci. Podając najmłodszym własnoręcznie przygotowane potrawy, mamy pewność, że odżywiają się zdrowo. Własny jogurt możemy urozmaicić owocami sezonowymi lub sokiem owocowym. Najlepszy jest jednak ten o naturalnym smaku.
Dobra jogurtownica może dużo kosztować. Być może wysoką cenę zrekompensuje fakt, że dbamy o swoje i zdrowie swoich najbliższych. Domowy jogurt naturalny pomaga zachować odpowiednią florę jelitową. Jest pomocny w antybiotykoterapii oraz w walce z grzybicą ogólnoustrojową. Własny jogurt jest zdecydowanie lepszy niż kupowane słodkie pseudo jogurty z marketu.