Polacy najchętniej wolny czas spędzają w zaciszu domowym. Co prawda podróżujemy częściej niż kilkanaście lat temu, ale głównie w okresie letnim. Kiedy pogoda nie sprzyja wycieczkom, filmy familijne są ulubioną rozrywką. Dobrą produkcję, którą można obejrzeć z dziećmi lub bliskimi znajdziemy w kinie lub w internecie.

 

Filmy na święta cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Ekranowe hity, mimo iż emitowane były wielokrotnie w telewizji, wciąż znajdują swoich zwolenników. Dobre filmy familijne muszą być okraszone odrobiną humoru. Nie chodzi tu bynajmniej o oklepane lub wulgarne żarty. Jeśli filmy na święta mają być oglądane przez dzieci, humor musi być inteligentny i na odpowiednim poziomie. Filmy dla każdego z domowników muszą przypaść do gustu. Świetnie w tej roli sprawdzają się amerykańskie filmy familijne. Polskie produkcje, w tym filmy na święta również są popularne. Zdarza się, że co roku powstaje nowa wersja poprzednich edycji.
Aby filmy dla każdego z rodziny trafiły w gust, możemy poczytać opinie na ten temat zamieszczone w serwisie filmowym. Na takim portalu dotrzemy do ocen użytkowników oraz przeczytamy krótką recenzję lub obejrzymy trailer.

 

Podczas świąt nie stresujmy się złym wpływem ekranu na rozwój dzieci i nie miejmy wyrzutów sumienia z powodu,,straconego czasu”. Dobre filmy familijne zapewniają rozrywkę. Czasami wzruszają lub śmieszą do łez. Filmy dla każdego odbiorcy będą inaczej się kojarzyły. Niektóre z nich, oglądane z rodzicami, po pewnym czasie wpłyną na pozytywne wspomnienia i emocje. Filmy na święta są kojarzone zwykle z bardzo pozytywnymi odczuciami.
Nigdy nie zostawiajmy dzieci samych przed ekranem. Wspólne oglądanie jest dużo lepsze. Możemy podzielić się wówczas spostrzeżeniami i uwagami. Ponadto, wspólny śmiech sprawia, że odkrywamy co bawi lub też nie, nasze najbliższe osoby.