Zimowe wieczory bywają długie i nużące. Rodzice małych dzieci, które niejednokrotnie chorują w tym czasie, zastanawiają się jak uatrakcyjnić chwile spędzone w domu. Bardzo dobrym pomysłem jest teatrzyk kukiełkowy, który spodoba się roczniakowi, jak i pierwszoklasiście. Kukiełki nie są trudne w wykonaniu. Możemy zrobić je nawet z kartonu.
Pacynki dla dzieci również możemy wykonać własnoręcznie. Czasami wystarczy trochę filcu lub skarpetka, aby wyczarować nietuzinkową postać. Dla tych, którym szycie kukiełki sprawia kłopot, z pomocą przyjdą gotowe zestawy. Teatr kukiełkowy ze sklepu jest zazwyczaj starannie wykonany. Przeważnie jeden zestaw obejmuje konkretną bajkę. Najbardziej popularny jest,, Czerwony Kapturek”. Wśród ofert znajdziemy też pacynki dla dzieci z postacią króla, królewny i wróżek.
Zabawa przy pomocy pacynki dla dzieci rozwija wyobraźnię. Najmniejsze egzemplarze zmieszczą się na niewielkie dziecięce paluszki. Maluch może sam odgrywać scenki, kiedy rodzic jest zajęty.
Kukiełki są nieco bardziej skomplikowane. Zazwyczaj są dużych rozmiarów oraz wymagają zaangażowania opiekuna.

 

Teatrzyk kukiełkowy dla dzieci może pełnić rolę terapeutyczną. Dzięki,,dialogowi” pacynki dla dzieci, możemy dowiedzieć się czego boi się lub co lubi nasza pociecha.
Ceny poszczególnych zestawów mogą się znacząco różnić. Mnogość dodatków i postaci zwiększa cenę. Jeśli jesteśmy miłośnikami starej sztuki zabawkarskiej, możemy szukać perełek na pchlich targach. Takie kukiełki bywają prawdziwym majstersztykiem.
Zabawa w teatrzyk kukiełkowy należy do ponadczasowych. Pięknie wykonane pacynki dla dzieci możemy przechowywać w pudełku, gdy maluchy z nich wyrosną. Po latach zaś, przekazać je następnemu pokoleniu, by cieszyły i pobudzały wyobraźnię.