Przychodzi taki etap w życiu malucha, że zaczyna on interesować się życiem w czasach prehistorycznych. Pojawiają się pytania na temat genezy powstania Ziemi. Dzieci w wieku przedszkolnym najbardziej są zafascynowane dinozaurami. Dinozaur zabawka staje się ulubionym przedmiotem szkraba. Cały zestaw dinozaurów sprawia, że malec godzinami może odgrywać scenki i bawić się.

Dinozaury do zabawy służą nie tylko chłopcom, ale też dziewczynkom. Zestaw dinozaurów zainteresuje wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym. Najlepsze dinozaury do zabawy powinny być wykonane z przyjaznych materiałów. Dinozaur do zabawy z taniego plastiku może zaszkodzić dzieciom. Dobrze jest, gdy zestaw dinozaurów posiada wiele, zróżnicowanej wielkości zwierząt.
Jeśli nasz maluch naprawdę uwielbia te dawne gady, możemy kupić mu książkę lub encyklopedię na temat tych zwierząt. Dinozaury do zabawy wraz z taką książeczką mogą pełnić rolę edukacyjną. Dziecko może nauczyć się nie tylko nazw dinozaurów, ale też poszczególnych epok, takich jak kreda czy jura, a także dowiedzieć się jak powstała na Ziemi węgiel.

Pierwszy dinozaur zabawka może być pluszowy. Przytulanka jest miękka i przyjazna. Jeśli maluch boi się i omija dinozaury do zabawy możemy podarować mu właśnie przytulankę.
Dinozaury do zabawy mogą wydawać dźwięki, ale taki zestaw dinozaurów ofiarujmy starszemu przedszkolakowi. Z całą pewnością będzie zachwycony i równie chętnie będzie puszczał wodze fantazji podczas długich zabaw ulubionymi zwierzakami.