Płyta laminowana to popularny materiał, z którego wykonywane są między innymi meble czy wykończenie domu. Skoro więc sprawdza się przy tak wymagających produktach, czemu nie wykorzystać jej przy tworzeniu zabawek dla dzieci? Płyta laminowana to trójwarstwowa płyta wiórowa lub płyta MDF jedno- lub dwustronnie pokrytą termoutwardzalną żywicą. Dzięki temu płyta ta nie wymaga już dalszej obróbki.

Laminacja płyty pozwala na uzyskanie niemal każdego efektu dekoracyjnego. Można uzyskać bowiem imitację struktury drewna lub kamienia, a także całkiem innych wzorów i materiałów – cokolwiek sprawdzi się najlepiej w danym projekcie. Płyta laminowana to także wysoka jakość i odporność na wszelkie uszkodzenia czy zabrudzenia. Występuje też w różnych grubościach i formatach, posiada też różnorodne powierzchnie.

Z płyty laminowanej można wykonać niemal wszystkie większe gabarytowo zabawki. Surowiec ten świetnie sprawdzi się w produkcji regałów na zabawki czy domków dla lalek. Wystarczy wybrać odpowiednią grubość płyty i przyciąć je do pożądanego formatu. Tak powstaną części składowe każdej konstrukcji.

Płyta laminowana będzie też dogodnym materiałem na stworzenie wózka dla lalek, taczki ogrodowej czy też większych zabawek, huśtawek i ławeczek wykorzystywanych w przydomowych ogródkach. Wszystko jest możliwe przy wyborze odpowiedniej płyty.

Konstrukcje wykonane z płyty laminowanej będą odporne na tłuste plamy czy opary. Jednak należy pamiętać, że przy cięciu ich brzegi należy zabezpieczyć przed wilgocią używając na przykład listwy lub silikonu. Płyta tak zabezpieczona będzie też odporna na działanie wysokiej temperatury, a także na uszkodzenia mechaniczne, na przykład zadrapania, ścieranie czy uderzenia. To czyni ją idealnym materiałem do produkcji zabawek.

Zabawki wykonane z płyty laminowanej będą też dosyć łatwe w utrzymaniu czystości. płyta wymaga bowiem jedynie pielęgnacji przy pomocy wilgotnej ściereczki, w razie czego dodając popularnych preparatów chemicznych używanych na co dzień w domu do czyszczenia mebli. Ważną cechą płyty laminowanej jest to, że nie będzie ona gromadzić ładunków elektrostatycznych na swojej powierzchni, co oznacza, że nie przyciągnie kurzu.

Kategoria: remont, budownictwo