Pasja, nowoczesny zawód, który jeszcze nie pojawił się na rynku. Owszem ludzi dbali o swoje zwierzęta, jednak nikt nie przykładał aż w taki sposób uwagi do swojego pupila.

Groomer czy jest on potrzebny? Wiele osób uważa, że jest to czysty wymysł, jednak dlaczego nie dać szansy tym osobom, one także kochają zwierzęta, uwielbiają się o nie troszczyć. To nie weterynarz, to osoba, która uwielbia psy i koty, zajmuje się pielęgnacją, to psi fryzjer.

Zanim jednak przekreślisz całkowicie ten pomysł, może warto zastanowić się czy i Ty nie chciałbyś skorzystać z usług tego człowieka. To nie tylko wybryk i wymysł, czysta samowolka, to długie godziny nauki, ciężkie kursy, które umożliwiają zdobywanie potrzebnej wiedzy i doświadczenia. Nikt nie chce skrzywdzić swojego zwierzaka, wystraszy, one potrzebują uczucia, miłości, a lęk to uczucie, które najmniej chcemy zafundować swojemu pupilowi.

Sposób na własny biznes? Tak to jest to, co pozwoli nam rozwinąć skrzydła, pokazać swoje umiejętności. Początki zawsze bywają trudne, rynek przepełniony jest różnymi usługami, które nie potrafią się odpowiednio zareklamować. Fryzjer dla zwierząt to nowość, pojawiła się niedawno na rynku, lecz coraz większe zdobywa grono entuzjastów. Niejeden groomer twierdzi, że jest to jego pasja, zamiłowanie, a wykonywana praca daje wiele satysfakcji, spełnia ich marzenia. Pozwala pochwalić się swoimi umiejętnościami, swoją wizją.

Czy psi fryzjer może pracować na etacie?

Odpowiedź jest jednoznaczna, tak. Specjaliści Ci odnajdują swoje zatrudnienie w wielu różnych punktach. Mogą one pracować w gabinecie weterynaryjnym, salonie piękności, albo prowadzić własną działalność. Jednym z wielu rozwiązań jest dojazd bezpośrednio do klienta.

Praca groomera polega na ścinaniu sierści psiej i kociej, czesanie to nieodzowny element całego przedsięwzięcia. Czy to wszystko? Z biegiem czasu każdy cieszący się dobrą opinią salon psów oferuje coraz szerszy zakres wykonywanych usług. Zaczynając od prostej czynności jaką jest rozczesywanie sierści psów, kąpiel, mycie zębów, czyszczenie uszu a kończąc na obcinaniu paznokci i innych bardziej wymagających zabiegach. Warto skorzystać z porady specjalisty, szczególnie gdy dopadną naszego zwierzaka niechciane insekty.

Rozwój nowoczesnych technologii pozwala w bardzo szybkim tempie zyskać nowe umiejętności, zabiegi nie tylko pielęgnacyjne, ale także relaksacyjne zaczynają pojawiać się na porządku dziennym. Za kilka lat nie będzie to już coś nadzwyczajnego.