Ręce, palce, drobne gesty. Uśmiech, czułe słowa, dotyk. Tak to jest to czego każdy z nas potrzebuje. Czy wiesz co to jest? To miłość.

Czym właściwie jest to uczucie?

W kilku słowach wyjaśnienia jest to bardzo silne uczucie, wyróżnić można kilka rodzajów rodzicielska, braterska, namiętna, platoniczna i najważniejsza to właśnie ta romantyczna. Miłość to silne przywiązanie do drugiej osoby, gdzie pojawiają się ciepłe słowa, pozytywne uczucia. Potrafią one u nas wywołać strach o drugą osobę, tęsknotę gdy jej blisko nie ma, ból gdy ją tracimy, a także największe szczęście gdy jest obok nas.

Prawdziwe uczucie

Czy Ty już jesteś zakochany? A może to już etap miłości? Wiele osób myli te pojęcia, są od siebie całkiem inne. Zakochanie to jakby reakcja chemiczna w naszym organizmie, a miłość to wyższy poziom. Prawdziwe i wyjątkowe uczucie to bycie z kimś na dobre i na złe, to nie tylko piękne słowa, to także drobne gesty, uśmiech, to dbanie o drugą osobę. Bezinteresowne pomaganie, oddanie całego siebie, troszczenie się o drugiego człowieka. Niewielkie oznaki miłości mogą być więcej warte niż niejedna wielka obietnica. Czasem to właśnie jest przyczyną rozpadu wielu związków. Brak prawdziwego uczucia, które jest stabilne, w którym jesteśmy oddani, nie myślimy o innych a jedynie o naszym partnerze, czy nie dzieje mu się krzywda, czy potrafimy nie myśleć tylko o sobie.

W życiu nie zawsze bywa kolorowo, czasem przychodzi chwila, gdy nic się nie układa, nic się nie udaje. Często dochodzą osoby trzecie, które próbują zrujnować wasze uczucia. Jeśli potrafimy zaufać, jeśli wiemy, że to ta osoba, przy której chcemy spędzić resztę życia warto powalczyć, by było dobrze, by każdego dnia gdy wstajesz powiedzieć tak jestem z tym mężczyzną, z tą kobietą szczęśliwa.

Często dodatkowe osoby, które mieszają w naszym otoczeniu często robią to nieświadomie, jednak czasem jest to próba rozdzielenia, ingerowania w uczucia innych. A przecież razem się wam dobrze układa, czasem bywają niepowodzenia, zbyt szorstkie słowa. Ale jak to bywa raz pod górkę a raz z górki, nikt nie mówił nigdy, że będzie idealnie, dobrze, pięknie, ciągle romantycznie.

Z czasem wkrada się ta szara codzienność i w tym momencie powinniśmy zastanowić się czy potrafimy drugiej osobie dać siebie, nie być egoistami, nie myśleć tylko o sobie. Czas kiedy wszystko jest piękne, może trwać wiecznie, tylko trzeba dużo pracy włożyć, bez wysiłku nie ma nic. Pamiętajmy wielkie zapewnienia i przepiękne prezenty to nie wszystko, codzienność jest odpowiednim wyznacznikiem naszej miłości.