Kiedy nadchodzi zima, wyciągamy z szafy ciepłe kurtki i czapki. Właściciele zwierząt, szczególnie psów wiedzą, że ich pupile również narażeni są na chłód i zimno. Małe psy o krótkiej sierści potrzebują specjalnej ochrony na mroźne dni. Ubranko dla psa nie jest kaprysem, ale wyrazem troski opiekuna o komfort zwierzaka.

Zdrowie psa – istotna sprawa.

Kurteczka dla psa powinna być zrobiona z miękkiego materiału. Może być nieprzemakalna. Ubranko dla psa ma również pasy, które zapobiegną ślizganiu się kurtki podczas zabawy lub spaceru. Taka odzież dla pupila nie może uciskać, ani też być zbyt obszerna.
Pieski marzną także w łapy. Skarpetki dla psa pozwolą na długie zabawy na świeżym powietrzu. Zwierzę, które ma mało tkanki tłuszczowej i lichą sierść będzie zadowolone z takich akcesoriów.
W sklepach z artykułami dla zwierząt kupimy ubranko dla psa. Doświadczony sprzedawca pomoże wybrać odpowiedni model i pokaże nam jak zakładać ubranie dla zwierzaka.

Wśród niezliczonej ilości modeli i fasonów możemy wybrać skarpetki dla psa z motywem świątecznym, we wzory imitujące paski tygrysa lub w odblaskowych kolorach.
Ciekawy efekt daje kurteczka dla psa wzorowana na kurtce właściciela. Wówczas, zarówno pan jak i jego pies wyglądają podobnie.
Jeśli mamy odrobinę talentu krawieckiego możemy ubranko dla psa lub skarpetki dla psa uszyć własnoręcznie. Będzie to najtańsze rozwiązanie. Kurteczka dla psa może kosztować sporo. Im jest bardziej fantazyjnie wykonana, tym wyższa będzie cena.
Zimą pamiętajmy nie tylko o własnym komforcie, ale miejmy też na uwadze nasze zwierzaki, które nie mogąc powiedzieć nam, że marzną, potrzebują domyślnego i empatycznego opiekuna.