Przedmioty, które są niezbędne poza domem

Każdy z nas ma takie przedmioty, bez których nie rusza się z domu. Dla jednych jest to portfel, klucze i telefon, dla innych papierosy, chusteczki i zapalniczka. Nazwa, którą stosuję się w przypadku takiej listy rzeczy potrzebnych to Every Day Carry, czyli w skrócie EDC.

O czym warto pamiętać w swoim EDC?

Skompletowanie listy rzeczy, które są najprzydatniejsze poza domem zależy od tego, jakie masz potrzeby i przyzwyczajenia. Jest to kwestia bardzo indywidualna, jednak kilka rzeczy powtarza się na listach Polaków. Oto odpowiedź na to, jak skompletować zestaw EDC:

  1. Zastanów się, jakie rzeczy są ci niezbędne do funkcjonowania poza domem – bez czego nie wyobrażasz sobie wyjścia z domu?
  2. Odrzuć to, co zajmuje za dużo miejsce a nie jest niezbędne – bez sensu jest zabierać ze sobą wielką torbę, w której znajduje się dosłownie wszystko. Nie każda rzecz jest zawsze potrzeba, warto to przemyśleć.
  3. Pamiętaj o niezbędnych rzeczach – klucze, telefon, portfel – to przydaje się prawie każdego dnia, warto więc pamiętać o tych przedmiotach przed wyjściem z domu.
  4. Zabierz ze sobą drobiazgi – chusteczki, płyn odkażający – to może ci się przydać w wielu sytuacjach, a jednocześnie nie zajmuje dużo miejsca w torebce czy plecaku.

Podsumowanie

Zestaw EDC to rzeczy, których potrzebujesz aby funkcjonować komfortowo poza domem. Każdy z nas ma swoje przyzwyczajenia i inne potrzeby, dlatego skompletowanie takiego zestawu jest bardzo indywidualne. Zawsze jednak warto mieć przy sobie klucze, portfel i telefon, a także drobiazgi, które okażą się ratunkiem w niespodziewanych okolicznościach. Pamiętaj, aby twój zestaw nie był zbyt obszerny, ponieważ może okazać się, że bez plecaka czy dużej torebki nie wyjdziesz z domu. W takiej sytuacji ciężko jest znaleźć to, co jest naprawdę potrzebne, ciężko też jest nosić te wszystkie przedmioty wszędzie. Zawsze zabieraj ze sobą tylko to, co najpotrzebniejsze i niezbędne poza domem.