Grecja jest przepięknym krajem, gdzie zdecydowanie warto spędzić swój wymarzony urlop. Jednak jest to kraj na tyle duży i bogaty w atrakcje turystyczne, że dobrze jest przed wyjazdem zastanowić się, jaki rodzaj wypoczynku będzie dla nas najlepszy. Niektórzy wolą spędzić cały urlop w jednym miejscu, inni zaś preferują często się przemieszczać, aby zwiedzić i doświadczyć jak najwięcej. Jakie są zatem najciekawsze atrakcje Grecji?

Plażowanie w Grecji – podstawowe informacje

Jedną z ciekawszych plaż w Grecji jest Zakynthos klif, znajdująca się na wyspie Zakynthos, w zachodniej części kraju. Plaża ta jest niezwykła, ponieważ jest rzadko spotykaną plażą siarkową. Oznacza to, że w wodzie znajdują się duże ilości siarki. Tworzy to zmętnienie, więc wygląda to tak, jakby woda była lekko oleista. Jednak największą zaletą siarkowych plaż są ich prozdrowotne właściwości. Wysokie stężenie siarki wpłynie wygładzająco na skórę, efekt ten przyciąga do Zakynthos liczne grupy turystów, zainteresowanych właściwościami siarki.

Plaża ta jest wyjątkowo wygodna, ze względu na mały bar na klifie, który jest zaopatrzony w linową kolejkę (a więc nie musimy się do niego wspinać). Również dojazd i miejsca parkingowe zostały dostosowane pod potrzeby turystów.

Wspinacza na Olimp

Kolejną niesamowitą atrakcją Grecji są wycieczki na Olimp. Góra ta jest dość wysoka, dlatego dobrze jest podjechać do najwyżej położonego parkingu, na wysokości około tysiąca metrów nad poziomem morza. Dzięki temu zaoszczędzimy czas na żmudny spacer i będziemy mogli cieszyć się pięknymi widokami o wiele szybciej, niż przemierzając całą drogę pieszo. Na wysokości około dwóch tysięcy metrów znajduje się schronisko, gdzie dobrze jest spędzić noc i stamtąd ruszyć na zdobycie szczytu.

Górne partie Olimpu mogą być trudne do zdobycia, dlatego zaleca się przygotować odpowiedni sprzęt na taką wyprawę. Oczywiście należy także zachować zdrowy rozsądek i nie wybierać się na szczyt w trakcie trwania złych i niekorzystnych warunków atmosferycznych.