Kiedy noworodek zaczyna płakać, świeżo upieczeni rodzice nie zawsze wiedzą co zrobić. Gdy dziecko ma bolesne kolki, może je ukoić noszenie na rękach, masaż lub zabawki szumiące. Te ostatnie są niezastąpione jeśli chodzi o uspokojenie szkraba. Delikatne dźwięki są przyjemne dla ucha noworodka. Specjaliści twierdzą, że szumiący miś kojarzy się z głosami, jakich dziecko doświadczyło w łonie matki.
Jeśli maluch stale płacze, niektórzy rodzice wykorzystują suszarki lub okapy kuchenne, które mają ukoić dzidziusia. Niestety, ciągłe użytkowanie takiego sprzętu grozi jego przegrzaniem, zepsuciem lub wysokimi kosztami opłat za prąd. Zabawki dla noworodków to jednorazowy wydatek. Zazwyczaj szumiący miś ma wymienne baterie. Zdarza się, że emituje przyjemne kolory, które skupiają wzrok niemowląt i ćwiczą koncentrację.
Zawsze wybierajmy zabawki szumiące, które są zatwierdzone do użytku przez Unię Europejską. Jeśli chodzi o zabawki dla noworodków, muszą być one w stu procentach bezpieczne. Nie warto oszczędzać na dobrych, markowych rzeczach. Produkty o niepewnym pochodzeniu mogą zawierać szkodliwe dla zdrowia substancje lub chemikalia.

Najlepsza zabawka dla dzieci

Kiedy niemowlę wyrośnie i szumiący miś nie będzie potrzebny, możemy wyjąć z niego baterie. Wówczas stanie się zwykłą przytulanką do spania lub zabawy.
Warto korzystać z nowinek, jakie oferuje nam obecny rynek. Nie musimy mieć co prawda wszystkiego, ale zabawki dla noworodków pomagają w stymulacji i są pomocne dla rodziców. Szumiący miś lub inne zabawki szumiące pozwolą zestresowanej mamie na chwilę oddechu lub prysznic. Bez odpoczynku, opiekunowie będą wypaleni i pozbawieni sił, a także przygnębieni. Stąd blisko do depresji, która niestety jest diagnozowana u wielu młodych mam.