Każdy z nas pamięta swoje ulubione zabawki z dzieciństwa, a także gry. Wśród gier planszowych, są takie, które znają przedstawiciele różnych pokoleń. ,,Grzybobranie” lub szachy, które co prawda nie są grą planszową, ale są tak samo znane i lubiane.
Jeśli chcielibyśmy, aby nasze dziecko dobrze radziło sobie z matematyką, kupmy mu warcaby dla dzieci. Warcaby są dobre na początek oraz są wprowadzeniem do gry w szachy.
Bardzo popularne są warcaby dla dzieci w kształcie zwierzątek. Taka forma może uatrakcyjnić grę. Trzeba natomiast pamiętać, żeby w odpowiednim czasie zastąpić takie warcaby tradycyjnymi figurami. Dzięki temu maluch zaznajomi się z pojęciami i wizerunkami figur.

 

Szachy są wciągające. W wielu szkołach organizowane są zawody z cennymi nagrodami dla zwycięzców. Szachy lub warcaby uczą logicznego myślenia i myślenia przyczynowo- skutkowego. Jest to niezwykle pożądana umiejętność w czasach, gdy ponad połowa uczniów ma problemy z matematyką.
Jeśli nasza pociecha nie chce grać w warcaby dla dzieci lub szachy, nie możemy naciskać. Zbyt duża presja powoduje zniechęcenie. Swobodne podejście do tematu, jakim są szachy pozwoli za jakiś czas spróbować dziecku na nowo sprawdzić się w grze.
Warcaby to także świetna rozrywka na długie jesienne i zimowe wieczory. Zamiast ślęczeć przed ekranem, zmobilizujmy bliskich lub przyjaciół i urządźmy mini zawody w przyjaznej atmosferze. Tak spędzony czas zaowocuje dobrymi kontaktami towarzyskimi i zacieśni relacje.