Piękna łazienka jest marzeniem wielu z nas. Zwłaszcza kobiety marzą o tym, by w zaciszu swojego domu stworzyć prawdziwe SPA. Miejsce, w którym będą mogły wypocząć po ciężkim dniu, zadbać o siebie i zrelaksować się. Jak jednak urządzić taką łazienkę?

Domowy salon odnowy biologicznej powinien być przede wszystkim czystym, zadbanym i wspaniale urządzonym miejscem. Jeśli mamy łazienkę z oknem – wykorzystajmy to, np. aranżując to miejsce przy udziale kwiatów. Jeśli nie mamy okna – mogą przydać się sztuczne rośliny, które wniosą nieco ożywienia do naszego domowego SPA. Ponadto, warto zadbać o nowoczesne wnętrze. Wspaniale prezentują się barwy związane z naturą, dość neutralne, jak choćby kolory zbliżone do piasku, kamieni czy betonu lub drewna. W takich łazienkach najlepiej jest się zrelaksować. Ponadto, armatura powinna być wygodna. Duża wanna czy prysznic pewnością się przydadzą. Ponadto, umywalka do której mamy swobodny dostęp i jakieś krzesełko, by skorzystać z niego np. podczas nakładania maseczek.

Wypoczynek w  weekend

Domowy salon odnowy biologicznej powinien być urządzony z dbałością o każdy szczegół. Miękki dywanik pod stopami, ładne, miękkie ręczniki, czy modne pudełka do przechowywania kosmetyków i innych akcesorium to prawdopodobnie nieodzowny element każdego domowego raju. Jeśli mamy większą łazienkę, możemy zainstalować w niej jacuzzi, w którym wypoczywa się doskonale. Jeśli nie, musi wystarczyć nam sama wanna, jednak w sklepach możemy znaleźć doskonałe maty do masażu w wannie, których działanie jest podobne do tego, jaki wywołuje jacuzzi. Przy odrobinie szczęście zdołamy urządzić swoje domowe SPA niemal tak udane, jak te w najlepszych salonach odnowy biologicznej. Nie zapominajmy także o odpowiednim oświetleniu. Kiedy chcemy się zrelaksować, powinno ono być nieco przyciemnione, na przykład za pomocą niewielkich lampek ledowych. Kiedy jednak wykonujemy większość zabiegów kosmetycznych w zaciszu własnego domu, nieodzownym elementem będzie dobre oświetlenie, zwłaszcza w okolicy lustra. Niezastąpione są oświetlenia tzw. do make-upu. Dzięki nim doskonale widzimy swoją skórę oświetloną z każdej strony. Nic więc dziwnego, że takie lustra i oświetlenia są coraz częściej elementem naszych łazienek. Wykonanie idealnego makijażu wydaje się być niemożliwe bez ich udziału. Ponadto, pomagają wykonać większość zabiegów kosmetycznych, nałożyć maseczkę, zrobić peeling czy wiele innych. Takie lustra i oświetlenie bez wątpienia doceni każda kobieta.