Dla kogo keratynowe prostowanie włosów?

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, którego efektem są proste i gładkie włosy. Efekt może utrzymać się nawet do pół roku. Zabieg polega na wprowadzeniu keratyny wewnątrz włosa za pomocą wysokiej temperatury. Keratyna zaś to jeden z głównych budulców włosa, jest więc całkowicie bezpieczne. Taki zabieg jest dla każdego, kto pragnie mieć proste, lśniące i miłe w dotyku włosy.

Gdzie wykonać zabieg i jak dbać o włosy?

Włosy to ogromny atut kobiecości, dlatego ich stylizację warto powierzać profesjonalistom. Dobry fryzjer to taki, który odbywa regularnie różnorodne szkolenia i może pochwalić się certyfikatami, a także odpowiednim doświadczeniem. Przed udaniem się na wizytę do salonu fryzjerskiego, warto wcześniej zrobić rozeznanie i dowiedzieć się, kto w takich salonach świadczy usługi.
Po zabiegu keratynowego prostowania warto odpowiednio zadbać o włosy, aby efekt mógł utrzymać się jak najdłużej i był jak najlepszy. W czasie 48 godzin od wykonania keratynowego prostowania włosów, należy zrezygnować z ich mycia. Pielęgnacja włosów powinna odbywać się z użyciem odpowiednich produktów. Szampon nie może zawierać SLS, a odżywka powinna posiadać w swoim składzie keratynę. Dzięki temu włosy będą gładkie i proste na dłużej, a o to przecież chodzi, prawda?
Zabieg keratynowego prostowania włosów to wiele korzyści, wśród których można wymienić:
• Zniwelowanie puszenia,
• Oszczędność czasu związana z krótszą i łatwiejszą stylizacją włosów,
• Brak konieczności używania prostownicy,
• Brak problemów związanych z kruszeniem się włosów,
• Proste, lśniące i gładkie włosy.

Podsumowanie

Zabieg keratynowego prostowania włosów jest dla każdego, kto chce mieć gładkie i proste włosy. Efekty utrzymują się przez kilka miesięcy, czas ten można wydłużyć stosując odpowiednie kosmetyki. Przyda się szampon bez SLS, a także odżywka zawierająca keratynę. Zabieg należy wykonywać w zaufanym salonie, świadczącym usługi na wysokim poziomie.