Kobiety decydują się na wykonanie zabiegu korekcji ust z różnych powodów. Najczęściej nie są zadowolone z rozmiaru tej części ciała, jeśli usta są za małe, można zdecydować się na powiększanie za pomocą kwasu hialuronowego. Jest to skuteczny zabieg medycyny estetycznej, przynoszący niesamowite efekty. Umożliwia dowolne skorygowanie zarówno kształtu, jak i wielkości ust. W poniższym artykule opisujemy, jak wygląda powiększanie ust.

Zabieg powiększania ust ma na celu nie tylko zmianę rozmiaru, ale również poprawę kształtu i wymodelowanie tej części ciała. Dzięki temu znacznie lepiej się ona prezentuje, a tym samym poprawia się samopoczucie i zadowolenie z własnego wyglądu. Pracownik centrum medycznego Sublimed mówi: Zabieg powiększania ust przeznaczony jest głównie dla pań, które mają małe i wąskie usta. Jeśli marzą o zmianie ich wielkości, a jednocześnie delikatnej poprawie kształtu, to jak najbardziej mogą zdecydować się na powiększanie. Usta będą wyglądały na większe oraz pełniejsze, co ma znaczenie nie tylko dla wielu kobiet, ale również mężczyzn.

Dlaczego kobiety decydują się na powiększanie ust?

Usta, podobnie jak pozostałe części ciała, z wiekiem tracą jędrność oraz elastyczność. Pogorszeniu ulega ich ogólny wygląd, tracą swój młodzieńczy urok, a także pociągający kształt. Dlatego tak wiele starszych kobiet decyduje się na wykonanie zabiegu powiększania ust. Niekiedy korzystają z niego również młode osoby, które chcą poprawić wygląd swoich ust. Czasem naturalnie są one malutkie i wąskie, co nie okazuje się satysfakcjonujące dla danej osoby. Na szczęście dzięki medycynie estetycznej możliwe jest poprawienie niemalże wszystkich części ciała, w tym oczywiście ust.

Jak wygląda zabieg powiększania ust?

W celu powiększania ust wykorzystuje się specjalny wypełniacz, który powstaje na bazie kwasu hialuronowego. Jest on przezroczysty, ponadto wykazuje plastyczność oraz elastyczność, co sprawia, że z łatwością można go rozprowadzić w obszarze ust. Po wstrzyknięciu w wargę preparat wiąże wodę, tym samym powiększając oraz odpowiednio modelując usta. Nabierają one nie tylko pożądanej objętości, ale również odpowiedniego kształtu i jednocześnie lepiej się prezentują.

Zabieg powiększania ust wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, jest on więc niemalże bezbolesny. Efekty są widoczne przez kilka miesięcy, najczęściej od sześciu do nawet dwunastu, w zależności od rodzaju skóry oraz stylu życia danej osoby. Znaczenie ma także zastosowany kwas hialuronowy, a także jego ilość. Po pewnym czasie preparat się rozkłada, ale usta na długo pozostają odmłodzone i nawilżone.