Piękny uśmiech, zdrowe zęby. Powinna to być wizytówka każdego człowieka, nieważne czy młody czy starszy. Higiena jamy ustnej to podstawowy element dnia codziennego. Bez porządnego wyszczotkowania naszych zębów nie mamy szans pokazywać się komukolwiek.

Wybór należy do Ciebie

Rynek oferuje różne modele szczoteczek do zębów. Zaczynając od prostej, tradycyjnej, która znajduje się w każdej polskiej łazience, kończąc na elektrycznych. Droższych modelach, jednak dużo wydajniejszych.
Jak wybrać odpowiedni model? Obecnie wyróżniane są trzy rodzaje szczoteczek elektrycznych, rotacyjne, soniczne oraz ultradźwiękowe. Powyższe modele różnią się od siebie wyglądem, sposobem działania a także, co zapewne wiele osób najbardziej zainteresuje, ceną. Ograniczenia finansowe to wielka przeszkoda, jednak osoby, które chcą potrafią w jakiś sposób wygospodarować parę złotych.

Przed wejściem do sklepu należy zdecydować wstępnie co nam potrzebne, jakie mamy problemy i ocenić, który model będzie do nas najbardziej pasował. Różnice są i to jest nieuniknione. Po pierwsze rodzaj główki, po drugie prędkość pracy, a po trzecie sposób usuwania bakterii z jamy ustnej. Najstarsze bywają modele rotacyjne, posiadają okrągła końcówkę, w ciągu minuty wykonywane jest około 8800 ruchów. Szczoteczki soniczne działają na zasadzie emitowania fal dźwiękowych, pozwala to w jamie ustnej wytworzyć mikrobąbelki, które czyszczą bardzo dokładnie, nie ominą żadnej przestrzeni. W porównaniu ze szczoteczkami rotacyjnymi wykonują dużo więcej ruchów na minutę, od 30000 do nawet 60000.
Ostatnie oczywiście są szczoteczki ultradźwiękowe. Podobne są do szczoteczek sonicznych, jednak różnią się szybkością działania, w ciągu minuty osiągają prędkość 1, 4 MHz – 1, 6 MHz.

Zapewne wiele osób wciąż ma problem z wybraniem odpowiedniego sprzętu dla siebie. Nie obawiajmy się pomocy. Często doskonale doradzi dentysta lub asystentka stomatologiczna. Szybko uporają się z naszymi obawami, pomogą dopasować model do naszych potrzeb. Szczoteczki elektryczne to świetna inwestycja. Czasem modele tańsze, w naszym przypadku mogą się dużo korzystniej sprawdzić. Nie warto wydawać dużych sum, gdzie sprzęt ma zalegać w łazience i nie będziemy go używać.

Higiena jamy ustnej to podstawa. Nie tylko pozbywamy się bakterii, ale także nie narażamy naszego organizmu na dodatkowe choroby związane z zębami, lecz nie tylko. Bakterie, które dostają się bezpośrednio do naszego organizmu mogą wyrządzić wiele szkód. Nie warto narażać siebie i swoja rodzinę na takie niebezpieczeństwa.