Dlaczego mamy ciężkie nogi? To pytanie powstaje u wielu ludzi, którzy z biegiem lat w swoim zawodzie odczuwają dyskomfort nóg. I zawodami tymi mogą być na przykład kelner/kelnerka, stewardesa, pracownik fizyczny w fabryce, sprzedawca/sprzedawczyni i tak dalej. “Kłamstwo ma krótkie nogi, ale często zgrabne.” – Janusz Roś

Jakie są przyczyny powstawania uczucia ciężkich nóg?

Wyróżnić można takie przyczyny ciężkich nóg, jak między innymi:

zakrzepica żył głębokich,

niewydolność serca,

przewlekła niewydolność żylna,

długotrwałe unieruchomienie nóg,

intensywne ćwiczenia fizyczne,

ciąża w 3 trymestrze.

Przyczynami tymi można się sugerować, jak należy leczyć dolegliwość. I wówczas można zastosować sposoby domowe, które wesprą pracę nóg i wrócą do poprzedniej, zdrowej formy. Jak i również mogą to być kupne preparaty w postaci tabletek, żeli chłodzących, czy też maści.

Jak leczyć ciężkie nogi?

Nogi i ich problemy pojawiają się z biegiem czasu. Ich brak pielęgnacji stanie się przyczyna problemów i może to być długi czas, który wspomoże leczenie dolegliwości. Jednak należy być cierpliwym i stosować się do zaleceń lekarza. Jak i również warto przeczytać dobrze informacje zawarte na preparacie, jakie zamieścił producent, by wspomóc dolegliwości nóg.

Czasem zdarza się, że sami zakupimy preparat w aptece i stosujemy go przez jakiś czas. Uczucie dolegliwości zanika, a my mamy problem za sobą. Jednak nie jest to takie pewne, gdyż może dolegliwość wrócić i nie jesteśmy w stanie sobie sami pomóc. Dlatego warto skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu, który postawi dokładną diagnozę.

Jakie są objawy ciężkich nóg?

Wyróżnić można takie objawy, jak między innymi:

obrzęki,

uczucie ciężkości,

pajączki na nogach,

żylaki,

opuchnięte kostki,

opuchnięte stopy,

mrowienie nóg,

drętwienie nóg,

kłujący ból nóg,

piekący ból nóg,

zmiany skórne,

swędzenie skóry,

skurcze mięśni,

bolesne skurcze łydek,

owrzodzenie podudzia.

Zazwyczaj przyczynami są wysokie temperatury podczas letnich upałów, tropikalnych, czy też afrykańskich. Wówczas organizm ma spowolnione tempo pracy i nie jest w stanie przyspieszyć.

Na zakończenie wypada stwierdzić, że uczucie dolegliwości nóg może spotkać każdego, na swojej drodze. Pracownik fizyczny musi bardzo dbać o swój organizm, dostarczać witamin i minerałów oraz niezbędnego błonnika, który po wyeliminowania spowoduje wiele przyczyn zdrowotnych.