Refleksologia jest bardzo popularną metodą radzenia sobie z bólem, długotrwałym stresem oraz złym samopoczuciem. Regularne i poprawnie wykonywane zabiegi refleksologii uważa się za element zdrowego stylu życia regulujący poprawną pracę i funkcjonowanie naszych narządów wewnętrznych. Zabiegi refleksologii są także polecane wtedy gdy miewamy trudności ze snem, koncentracją lub zdrowie psychicznym. Pomagają się zrelaksować, odprężyć ale także poprawić stan naszego zdrowia. Umiejętna ocena stanu poszczególnych punktów na stopie może być cenną wskazówką do właściwej diagnozy naszego stanu zdrowia gdyż będziemy wiedzieli, które narządy funkcjonują gorzej i do którego lekarza udać się w celu leczenia. Jak przebiega sesja refleksologii stóp oraz kto powinien z niej skorzystać?
Wskazania do sesji
Z zabiegów refleksologii stóp powinniśmy skorzystać szczególnie wtedy gdy odczuwamy długotrwały i silny stres, mamy obniżoną odporność, skarżymy się na dolegliwości ze strony układów: trawiennego, oddechowego i krwionośnego, mamy problemy z gospodarką hormonalną lub opuchnięte nogi. Refleksologia stóp jest polecana także w przypadku problemów z układem rozrodczym, płodnością lub dolegliwościami reumatycznymi. Poprawnie przeprowadzony zabieg refleksologii wpływa pozytywnie na pracę narządów wewnętrznych.
Przebieg i czas trwania
Zabieg refleksologii polega na przejściu całej stopy i uciskaniu poszczególnych punktów, zwanych refleksami, rozmieszczonych na stopie. Pierwsza sesja polega na delikatnym masażu i stopniowym zwiększaniu ucisku. Dobry refleksolog potrafi rozpoznać czy dane miejsce wygląda prawidłowo czy też zauważalne są jakieś niepokojące objawy takie jak zmieniony wygląd, bolesność czy nadwrażliwość. Tego typu objawy mogą świadczyć o tym, że poszczególne narządy w ciele człowieka nie pracują prawidłowo. Przekłada się to na gorsze funkcjonowanie, dolegliwości bólowe lub somatyczne a także złe samopoczucie. Dzięki sesji refleksologii możliwe jest złagodzenie bólu lub innych negatywnych objawów a także przywrócenie prawidłowego funkcjonowania “chorych” narządów. Sesja polega na uciskaniu kolejnych punktów, obserwacji tego w jaki sposób się zachowują oraz w którym miejscu zauważalne są potencjalne problemy zdrowotne. Zabieg refleksologii może być zatem traktowany również jako podpowiedź, które narządy, gruczoły bądź układy w naszym ciele niedomagają. Może to być przydatne w późniejszej diagnostyce u lekarza. Sesja refleksologiczna trwa zwykle około godziny. Ilu sesji potrzebujemy? Jest to kwestia ściśle indywidualna i zależna od stanu naszego zdrowia a także samopoczucia. Refleksolog doradzi nam jak wiele zabiegów powinniśmy przejść oraz w jakich odstępach czasu powinny być wykonywane.
Najnowsze komentarze