Nowoczesna technologia, która umożliwia postawienie naszego domku w kilka dni. Czy wiesz o czym mowa? Często nieświadomi możliwości tkwimy w murowanym domie. Jednak świat idzie z postępem i można spotkać bardzo atrakcyjne, całkiem odmienne oferty.

Co może nam zaoferować rynek? Domki modułowe, szkieletowe, z keramzytu to tylko niektóre, spośród wielu modeli. Deweloperzy oferują już je w cenie poniżej trzech tysięcy złotych za metr kwadratowy. Ważną zaletę tego budownictwa jest możliwość zamieszkania zaledwie w przeciągu kilku tygodni. W przypadku gdy nagle będziemy potrzebować większej powierzchni w bardzo prosty sposób można taki domek rozbudować.
rynek tego typu budownictwa w bardzo szybkim tempie zyskuje coraz większe grono zwolenników. Tego typu modele nie są już brane pod uwagę jako domki letniskowe, lecz oferowane są jako całoroczne. Są nieduże, wielkości tradycyjnej kawalerki, jednak niższa cena i możliwość szybkiej i łatwej rozbudowy sprawia, że są to oferty bardzo korzystne na polskim i zagranicznym rynku.
Czy widziałeś dom na ciężarówce. Tak to możliwe, firmy większość prac wykonują u siebie w zakładzie, gotowe elementy łączone są dopiero na miejscu. Czas budowy to maksymalnie dziesięć tygodni. Z fabryki dom na ciężarówce przyjeżdża do klienta.

Wiele zalet, jednak wciąż można odnaleźć wielu przeciwników. Nie potrzebujesz zaprawy i korzystnych warunków pogodowych, które mają ogromny wpływ w tradycyjnym murowanym budownictwie.
Ceny bywają zróżnicowane, jednak oferty na rynku można znaleźć bardzo korzystne. Producenci twierdzą, że zaledwie 1700 złotych za metr kwadratowy zapłacimy gdy zdecydujemy się na wersję bazową, do samodzielnego wykończenia. Innym rozwiązaniem, oczywiście wiąże się to ze wzrostem kosztów jest stan deweloperski z instalacjami wodno-kanalizacyjnymi, oświetleniem, elektryką, bez wykończenia łazienki. Wtedy koszt sięga rzędu 2500 złotych za metr kwadratowy.

Tanie i solidne rozwiązanie, na lato i na zimę. Nie obawiajmy się nowości, za kilka lat będzie to popularne rozwiązanie. Jak wiadomo Polacy są bardziej tradycjonalistami potrzebują czasu by przekonać się do czegoś nowego, wyjątkowego. Jednak warto się rozejrzeć po okolicy. Na pewno znajdziesz w niej domki modułowe, które zachwycą Cię swoim widokiem i konstrukcją. Praktycznie od dziś możesz w nim zamieszkać, wystarczy, że monterzy połączą wszystkie gotowe elementy. Czy jesteś gotowy na zmiany? Na tak duże przedsięwzięcie, które może Cię pozytywnie zaskoczyć?