Wiele osób wciąż poszukuje swojego wymarzonego domu. Nieraz zmusza nas sytuacja, innym razem sami chcemy gdzieś zacumować. Czy jest na to dobre rozwiązanie? Pomysłów może być wiele, zaczynając od wynajmu nowego domu a kończąc na kupnie mieszkania.

Sprzedaż mieszkania w obecnych czasach to bardzo duże przedsięwzięcie. Niektóre osoby uważają, że nasz naród jest zbyt biedny by inwestować w nieruchomości. Jednak czy to prawda? Czy obecnie nasze portfele nie bywają zasobniejsze? Warto dobrze się nad tym zastanowić i zainwestować pieniądze ze sprzedaży w zakup mieszkania.

Sposób na gotówkę?

Współczesny świat biegnie w zastraszającym tempie, wszyscy za czymś pędzą. Nowa praca, obowiązki. Każda złotówka jest ważna. Jednak często zanim uzbieramy odpowiednią kwotę okazja przechodzi nam koło nosa. Co zrobić? Może warto rozejrzeć się za kredytem hipotecznym, który w bardzo szybkim tempie umożliwi nam zamieszkanie w wymarzonym domu. Ofert na rynku jest wiele, wszystkie próbują być najkorzystniejsze. Owszem, są one podobne, jednak zagłębiając się w szczegóły odkrywamy, że w niektórych z nich wcale tak tanio i przystępnie nie bywa. Jak rozwiązać sytuację? W pierwszej kolejności należy odnaleźć to co nas interesuje, kwota, czy jest możliwość jej wzięcia, na ile lat, rat i jak duże bywa oprocentowanie. Po wstępnej analizie należy zagłębić się w koszta pozostałe, które często generują bardzo wygórowane odsetki.

Czy już przejrzałeś pozostałe oferty? Jeśli nadal nie podjąłeś słusznej decyzji warto pomyśleć o stabilności banku. Niekiedy ten fakt nas przekonuje. Czy to wszystko? Na pierwszy rzut oka oczywiście, jednak przy bliższej analizie często zastanawiamy się, na zakup ok wystarczy, ale czy na urządzenie nowego domu, mieszkania, również wystarczy. Kwotę warto odpowiednio rozplanować, ewentualne różnice warto pokryć z kosztów własnych.

Rynek wtórny czy pierwotny?

Istnieje jeszcze jedna bardzo ważna decyzja. Kupno mieszkania jest rozwiązaniem na lata. Wiele osób ma ogromny dylemat, czy w odpowiedni sposób inwestuje w swoją nową nieruchomość. Na rynku mieszkaniowym można odnaleźć dwa rodzaje ofert te z odzysku czyli z rynku wtórnego oraz domy i mieszkania prosto od dewelopera, tzw. z rynku pierwotnego. Jak zawsze w każdej z tych opcji istnieją wady i zalety. Mieszkanie z odzysku wymaga przeważnie kapitalnego remontu, niestety często zlokalizowane są one w mało nowoczesnym budynku,. z brakiem windy, bez techniki, niestrzeżone. Polskie szare blokowiska. Inaczej kwestia wygląda w przypadku nowych mieszkań. Wszystko na najwyższym poziomie, jednak w przypadku dużej draki nie mamy nic w mieszkaniu, dostajemy klucze do gołych murów.

Decyzja należy do nas. na który model się zdecydujemy.