Wakacje już się skończyły, ale zapewne wiele z was dopiero wybiera się na wymarzony odpoczynek. Ale również część z was martwi się o to, że źle wygląda wasze ciało w stroju kąpielowym, czy kąpielówkach. Lecz pamiętaj, że głodówki tu w niczym nie pomogą, a równie dobrze mogą zaszkodzić Twojemu organizmowi. Do tego by organizm zaczął prawidłowo i zdrowo funkcjonować potrzebna jest dobrze zbilansowana dieta. Dzięki temu Twoje zdrowie wróci na odpowiednie tory, a kilogramy same pójdą w dół.

Najważniejszym punktem w straceniu zbędnych kilogramów jest przede wszystkim wgląd do naszego stanu zdrowia, zatem nim wybierzesz się do dietetyka, musisz zrobić podstawową morfologię. Dzięki temu Twój dietetyk będzie mógł w pełni zapoznać się ze stanem Twojego zdrowia i odpowiednio uzupełnić braki w niedoborze witamin, lub dobrać specjalistyczną dietę do Twojego schorzenia. Pamiętaj, że kluczowym elementem rozmowy z dietetykiem jest poinformowanie go o chorobach serca, cukrzycy czy tym, że jesteś diabetykiem. Dzięki temu zbierze on dokładny wywiad i dieta, którą zbilansuje pomoże Ci, a nie zaszkodzi. Odchudzanie zazwyczaj kojarzy nam się tylko z głodówkami lub dietami na bazie soków lub kapusty. Jest to zdecydowanie złe postrzeganie, dobrze dobranej diety. Jeśli trafisz do dobrego specjalisty Twój organizm wróci na prostą.

Zapewne teraz zastanawiasz się jaka jest dobrze zbilansowana dieta. Jest to przede wszystkim odpowiednie dostarczenie do organizmu błonnika, żelaza, białka i kwasów omega-3 i omega-6. Jeśli spełnimy te wszystkie podpunkty, nasze żywienie jest w 100% dopasowane do potrzeb organizmu. Jeśli chcesz zacząć się zdrowo odżywiać, pamiętaj o wyeliminowaniu białego pieczywa z diety. Niech to będzie pierwszy krok do bycia zdrowszym. Zastąp je pełnoziarnistym pieczywem lub płatkami owsianymi. Takie śniadanie doda Ci równie dużo energii co bułka z szynką. Zwróć uwagę również na to aby podczas dnia spożywać więcej warzyw niż owoców. Czyli ¾ do ¼. Owoce zjedz na podwieczorek. Niech zajmą jeden posiłek w ciągu dnia. Owoce są bardzo zdrowe, ale dostarczają do naszego organizmu węglowodany. W zbyt dużych ilościach nie sprzyjają naszemu organizmowi. Uważaj również na nabiał, większość dorosłych ma problem z przyswajaniem laktozy. Wiąże się to z nieprzyjemnymi skutkami żołądkowymi. Więc jedz przetworzone kultury bakterii np. jogurty. Wtedy z pewnością nie grozi Ci nic złego, ze strony układu pokarmowego.